Borunte Components
13 components

BORUNTE BRTIRSE2013A
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRSE2013A |
| Axes | 6 |
| Payload | 13 kg |
| Reach | 2000 mm |
| Repeatability | 0.5 mm |
| Weight | 385 kg |

BORUNTE BRTIRSE2013F
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRSE2013F |
| Axes | 6 |
| Payload | 13 kg |
| Reach | 2000 mm |
| Repeatability | 0.5 mm |
| Weight | 385 kg |

BORUNTE BRTIRUS 1820A
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRUS 1820A |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1820 mm |
| Repeatability | 0.08 mm |
| Weight | 255 kg |

BORUNTE BRTIRUS0401A
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRUS0401A |
| Axes | 6 |
| Payload | 1 kg |
| Reach | 465 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 21 kg |

BORUNTE BRTIRUS0707A
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRUS0707A |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 700 mm |
| Repeatability | 0.030 mm |
| Weight | 55 kg |

BORUNTE BRTIRUS0707A-1
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRUS0707A-1 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 700 mm |
| Repeatability | 0.030 mm |
| Weight | 55 kg |

BORUNTE BRTIRUS1510A
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRUS1510A |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1514 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 160 kg |

BORUNTE BRTIRUS2110A
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRUS2110A |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 2100 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 230 kg |

BORUNTE BRTIRUS2830B
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRUS2830B |
| Axes | 6 |
| Payload | 300 kg |
| Reach | 2832 mm |
| Repeatability | 0.2 mm |
| Weight | 1976 kg |

BORUNTE BRTIRUS3030A
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRUS3030A |
| Axes | 6 |
| Payload | 30 kg |
| Reach | 3000 mm |
| Repeatability | 0.07 mm |
| Weight | 860 kg |

BORUNTE BRTIRUS3050B
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRUS3050B |
| Axes | 7 |
| Payload | 500 kg |
| Reach | 3050 mm |
| Repeatability | 0.5 mm |
| Weight | 3200 kg |

BORUNTE BRTIRUS3511A
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRUS3511A |
| Axes | 6 |
| Payload | 100 kg |
| Reach | 3500 mm |
| Repeatability | 0.2 mm |
| Weight | 1187.5 kg |

BORUNTE BRTIRWD1506A
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Borunte |
| Model | BRTIRWD1506A |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 1600 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 166 kg |