HSR Components
12 components

HSR JH615-2000
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | HSR |
| Model | JH615-2000 |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 2000 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 285 kg |

HSR JH620-1800
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | HSR |
| Model | JH620-1800 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1800 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 280 kg |

HSR JR603-570
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | HSR |
| Model | JR603-570 |
| Axes | 6 |
| Payload | 3 kg |
| Reach | 571.5 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 27 kg |

HSR JR607-910
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | HSR |
| Model | JR607-910 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 911.5 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 52 kg |

HSR JR612-1600
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | HSR |
| Model | JR612-1600 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1555 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 196 kg |

HSR JR612-1600-DM
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | HSR |
| Model | JR612-1600-DM |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1555 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 196 kg |

HSR JR615-2000
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | HSR |
| Model | JR615-2000 |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 2000 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 285 kg |

HSR JR618-2000
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | HSR |
| Model | JR618-2000 |
| Axes | 6 |
| Payload | 60 kg |
| Reach | 2000 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 730 kg |

HSR JR620-1800
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | HSR |
| Model | JR620-1800 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1800 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 280 kg |

HSR JR630-1800
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | HSR |
| Model | JR630-1800 |
| Axes | 6 |
| Payload | 30 kg |
| Reach | 1751 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 280 kg |

HSR JR650-2400
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | HSR |
| Model | JR650-2400 |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2400 mm |
| Repeatability | 0.08 mm |
| Weight | 747 kg |

HSR JR680-2200
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | HSR |
| Model | JR680-2200 |
| Axes | 6 |
| Payload | 80 kg |
| Reach | 2200.4 mm |
| Repeatability | 0.07 mm |
| Weight | 722 kg |