Hyundai Components
6 components

HYUNDAI HA006B
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Hyundai |
| Model | HA006B |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 1424.9 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 145 kg |

HYUNDAI HH010L
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Hyundai |
| Model | HH010L |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 Kg |
| Reach | 1964 mm |
| Repeatability | 0.080 mm |
| Weight | 230 Kg |

HYUNDAI HH012
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Hyundai |
| Model | HH012 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1425 mm |
| Repeatability | 0.030 mm |
| Weight | 145 kg |

HYUNDAI HH020
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Hyundai |
| Model | HH020 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1742 mm |
| Repeatability | 0.080 mm |
| Weight | 225 kg |

HYUNDAI HH020L
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Hyundai |
| Model | HH020L |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 3281 mm |
| Repeatability | 0.080 mm |
| Weight | 535 kg |

HYUNDAI HH4
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Hyundai |
| Model | HH4 |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 581 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 22 kg |