ESTUN Components
56 components

ESTUN 2.5 Gen Cabinet – FCE
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | 2.5 Gen Cabinet-FCE |
| Axes | 0 |

ESTUN CC Series Cabinet
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | CC Series Cabinet |
| Axes | 0 |

ESTUN Controller-SGS A03 A05 A10
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | Controller-SGS A03 A05 A10 |
| Axes | 0 |

ESTUN E20 control cabinet
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | E20 control cabinet |
| Axes | 0 |

ESTUN EM3A-30D
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | EM3A-30D |
| Axes | 0 |

ESTUN EM3G-13D
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | EM3G-13D |
| Axes | 0 |

ESTUN EM3G-180
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | EM3G-180 |
| Axes | 0 |

ESTUN EM3G-29D
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | EM3G-29D |
| Axes | 0 |

ESTUN EM3G-55D
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | EM3G-55D |
| Axes | 0 |

ESTUN EM3G-75D
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | EM3G-75D |
| Axes | 0 |

ESTUN ER100B-3000
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER100B-3000 |
| Axes | 6 |
| Payload | 100 kg |
| Reach | 3000 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 1053 kg |

ESTUN ER100B-3500-DW
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER100B-3500-DW |
| Axes | 6 |
| Payload | 100 kg |
| Reach | 3500 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 1050 kg |

ESTUN ER10B-900-MI
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER10B-900-MI |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 900 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 75 kg |

ESTUN ER130-3200
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER130-3200 |
| Axes | 6 |
| Payload | 130 kg |
| Reach | 3200 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 1120 kg |

ESTUN ER130B-2865-BD
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER130B-2865-BD |
| Axes | 6 |
| Payload | 130 kg |
| Reach | 2865 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 950 kg |

ESTUN ER15-1430-MI
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER15-1430-MI |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 1430 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 155 kg |

ESTUN ER150-3200-PR
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER150-3200-PR |
| Axes | 6 |
| Payload | 150 kg |
| Reach | 3200 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 1350 kg |

ESTUN ER170-2650
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER170-2650 |
| Axes | 6 |
| Payload | 170 kg |
| Reach | 2650 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 1092 kg |

ESTUN ER20-1200
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER20-1200 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1200 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 148 kg |

ESTUN ER20B-1760
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER20B-1760 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1756 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 273 kg |

ESTUN ER20B-2300-HI
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER20B-2300-HI |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 2300 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 502 kg |

ESTUN ER220-2700
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER220-2700 |
| Axes | 6 |
| Payload | 220 kg |
| Reach | 2700 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 1320 kg |

ESTUN ER220-3100
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER220-3100 |
| Axes | 6 |
| Payload | 220 kg |
| Reach | 3100 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 1345 kg |

ESTUN ER220-3100-P
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER220-3100-P |
| Axes | 6 |
| Payload | 220 kg |
| Reach | 3100 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 1345 kg |

ESTUN ER270-2700
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER270-2700 |
| Axes | 6 |
| Payload | 270 kg |
| Reach | 2700 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 1350 kg |

ESTUN ER280-3200
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER280-3200 |
| Axes | 7 |
| Payload | 280 kg |
| Reach | 3200 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 1550 kg |

ESTUN ER30-1810-F
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER30-1810-F |
| Axes | 6 |
| Payload | 30 kg |
| Reach | 1810 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 284 kg |

ESTUN ER30B-2700-LI
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER30B-2700-LI |
| Axes | 6 |
| Payload | 30 kg |
| Reach | 2700 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 525 kg |

ESTUN ER350-3200
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER350-3200 |
| Axes | 7 |
| Payload | 350 kg |
| Reach | 3200 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 1850 kg |

ESTUN ER350B-3300
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER350B-3300 |
| Axes | 7 |
| Payload | 350 kg |
| Reach | 3300 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 3040 kg |

ESTUN ER35B-1810
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER35B-1810 |
| Axes | 6 |
| Payload | 35 kg |
| Reach | 1813 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 277 kg |

ESTUN ER4-550-MI
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER4-550-MI |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 550 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 25 kg |

ESTUN ER45-2200-BD
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER45-2200-BD |
| Axes | 6 |
| Payload | 45 kg |
| Reach | 2200 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 520 kg |

ESTUN ER500-2800
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER500-2800 |
| Axes | 7 |
| Payload | 500 kg |
| Reach | 2800 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 3000 kg |

ESTUN ER50B-2100
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER50B-2100 |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2100 mm |
| Repeatability | 0.08 mm |
| Weight | 550 kg |

ESTUN ER7-910-MI
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER7-910-MI |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 917 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 48 kg |

ESTUN ER700-2800
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER700-2800 |
| Axes | 7 |
| Payload | 700 kg |
| Reach | 2800 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 2930 kg |

ESTUN ER8-1450-AW/HW
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER8-1450-AW/HW |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1450 mm |
| Repeatability | 0.07 mm |
| Weight | 170 kg |

ESTUN ER8-1500-CW
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER8-1500-CW |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1500 mm |
| Repeatability | 0.08 mm |
| Weight | 286 kg |

ESTUN ER8-2000-CW
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER8-2000-CW |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 2000 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 165 kg |

ESTUN ER8-2000-HW
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER8-2000-HW |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 2015 mm |
| Repeatability | 0.08 mm |
| Weight | 286 kg |

ESTUN ER8-620-SR(scara)
| Type | SCARA |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER8-620-SR(scara) |
| Axes | 4 |

ESTUN ER8-720-MI
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER8-720-MI |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 727 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 48 kg |

ESTUN ER80-2565-BD
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER80-2565-BD |
| Axes | 6 |
| Payload | 80 kg |
| Reach | 2565 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 730 kg |

ESTUN ER80B-2565-BD
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ER80B-2565-BD |
| Axes | 6 |
| Payload | 80 kg |
| Reach | 2565 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 730 kg |

ESTUN ERT76-C
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | ERT76-C |
| Axes | 0 |

ESTUN Handheld controller
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | Handheld controller |
| Axes | 0 |

ESTUN S10-140 Eco
| Type | Cobot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | S10-140 Eco |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 37 kg |

ESTUN S10-140 Pro
| Type | Cobot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | S10-140 Pro |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 37 kg |

ESTUN S20-180 Eco
| Type | Cobot |
| Manufacturer | ESTUN |
| Model | S20-180 Eco |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1777.5 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 58 kg |
Loading more...