
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | EVS QJR10-1 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1671 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 250 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | EVS QJR10-2 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 2001 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 275 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | EVS QJR10-2000 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 2001 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 275 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | QJR100-1700 |
| Axes | 6 |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | EVS QJR20-1600 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1671 mm |
| Repeatability | 0.100 mm |
| Weight | 270 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | EVS QJR210-1 |
| Axes | 6 |
| Payload | 210 kg |
| Reach | 2688 mm |
| Repeatability | 0.200 mm |
| Weight | 1257 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | EVS QJR50-1 |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2012.4 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 580 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | EVS QJR50-1A |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2012.4 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 580 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | EVS QJR6-1 |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 1456 mm |
| Repeatability | 0.080 mm |
| Weight | 150 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | EVS QJR6-1400H |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 1456 mm |
| Repeatability | 0.080 mm |
| Weight | 150 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | QJR6-2000H |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 2014 mm |
| Repeatability | 0.080 mm |
| Weight | 230 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | EVS QJR6-2000H |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 2014 mm |
| Repeatability | 0.080 mm |
| Weight | 230 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | EVS QJR6S-1 |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 750.6 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 39 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | EVS QJR70-2000 |
| Axes | 6 |
| Payload | 70 kg |
| Reach | 2012 mm |
| Repeatability | 0.07 mm |
| Weight | 630 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | QJRB20-1 Explosion-proof |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1671 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 270 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | EVS |
| Model | QJRP10-1 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 2035 mm |
| Repeatability | 0.5 mm |
| Weight | 370 kg |