IIMT Components
4 components

IIMT CR10
| Type | Cobot |
| Manufacturer | IIMT |
| Model | CR10 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1525 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 40 kg |

IIMT CR16
| Type | Cobot |
| Manufacturer | IIMT |
| Model | CR16 |
| Axes | 6 |
| Payload | 16 kg |
| Reach | 1000 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 31 kg |

IIMT CR3
| Type | Cobot |
| Manufacturer | IIMT |
| Model | CR3 |
| Axes | 6 |
| Payload | 3 kg |
| Reach | 600 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 13 kg |

IIMT CR5
| Type | Cobot |
| Manufacturer | IIMT |
| Model | CR5 |
| Axes | 6 |
| Payload | 5 kg |
| Reach | 1096 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 25 kg |