Nachi Components
16 components

NACHI MC35
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MC35 |
| Axes | 6 |
| Payload | 35 kg |
| Reach | 2050 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 640 kg |

NACHI MC50
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MC50 |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2050 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 640 kg |

NACHI MC70
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MC70 |
| Axes | 6 |
| Payload | 70 kg |
| Reach | 2050 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 640 kg |

NACHI MZ01-02
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ01-02 |
| Axes | 6 |
| Payload | 1.0 kg |
| Reach | 350 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 10 kg |

NACHI MZ03EL-01
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ03EL-01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 3.5 kg |
| Reach | 1102 mm |
| Repeatability | 0.030 mm |
| Weight | 39 kg |

NACHI MZ04-01
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ04-01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 541 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 26 kg |

NACHI MZ04E-01
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ04E-01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 541 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 25 kg |

NACHI MZ07-01
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ07-01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 723 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 30 kg |

NACHI MZ07F-01
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ07F-01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 723 mm |
| Repeatability | 0.015 mm |
| Weight | 41 kg |

NACHI MZ07L-01
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ07L-01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 912 mm |
| Repeatability | 0.030 mm |
| Weight | 32 kg |

NACHI MZ07L-01
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ07L-01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 912 mm |
| Repeatability | 0.030 mm |
| Weight | 32 kg |

NACHI MZ07LF-01
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ07LF-01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 912 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 43 kg |

NACHI MZ10LF-01
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ10LF-01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1202 mm |
| Repeatability | 0.025 mm |
| Weight | 55 kg |

NACHI MZ12-01
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ12-01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1454 mm |
| Repeatability | 0.040 mm |
| Weight | 150 kg |

NACHI MZ12H-01
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ12H-01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1454 mm |
| Repeatability | 0.040 mm |
| Weight | 155 kg |

NACHI MZ25-01
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Nachi |
| Model | MZ25-01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 25 kg |
| Reach | 1882 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 250 kg |