RAINBOW Components
8 components

RAINBOW RB10-1300E(E-Version)
| Type | Cobot |
| Manufacturer | RAINBOW |
| Model | RB10-1300E(E-Version) |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1300 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 37.1 kg |

RAINBOW RB10-1300E(U-Version)
| Type | Cobot |
| Manufacturer | RAINBOW |
| Model | RB10-1300E(U-Version) |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1300 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 37.1 kg |

RAINBOW RB16-900E(E-Version)
| Type | Cobot |
| Manufacturer | RAINBOW |
| Model | RB16-900E(E-Version) |
| Axes | 6 |
| Payload | 16 kg |
| Reach | 900 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 32 kg |

RAINBOW RB16-900E(U-Version)
| Type | Cobot |
| Manufacturer | RAINBOW |
| Model | RB16-900E(U-Version) |
| Axes | 6 |
| Payload | 16 kg |
| Reach | 900 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 32 kg |

RAINBOW RB20-1900ES
| Type | Cobot |
| Manufacturer | RAINBOW |
| Model | RB20-1900ES |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1900 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 75 kg |

RAINBOW RB3-730ES(U-Version)
| Type | Cobot |
| Manufacturer | RAINBOW |
| Model | RB3-730ES(U-Version) |
| Axes | 6 |
| Payload | 3 kg |
| Reach | 730 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 11 kg |

RAINBOW RB5-850E(E-Version)
| Type | Cobot |
| Manufacturer | RAINBOW |
| Model | RB5-850E(E-Version) |
| Axes | 6 |
| Payload | 5 kg |
| Reach | 927.7 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 22 kg |

RAINBOW RB5-850E(U-Version)
| Type | Cobot |
| Manufacturer | RAINBOW |
| Model | RB5-850E(U-Version) |
| Axes | 6 |
| Payload | 5 kg |
| Reach | 927.7 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 22 kg |