Comau Components
32 components

COMAU Arc4-5-1.95
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Arc4-5-1.95 |
| Axes | 6 |
| Payload | 5 kg |
| Reach | 1951 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 375 kg |

COMAU NJ-100-3.2 PRESS
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ-100-3.2 PRESS |
| Axes | 7 |
| Payload | 100 kg |
| Reach | 3209 mm |
| Repeatability | 0.170 mm |
| Weight | 1250 kg |

COMAU NJ-16-3.1
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ-16-3.1 |
| Axes | 6 |
| Payload | 16 kg |
| Reach | 3108 mm |
| Repeatability | 0.100 mm |
| Weight | 680 kg |

COMAU NJ-370-3-0
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ-370-3-0 |
| Axes | 7 |
| Payload | 370 kg |
| Reach | 2997 mm |
| Repeatability | 0.150 mm |
| Weight | 2450 kg |

COMAU NJ-420-3.0
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ-420-3.0 |
| Axes | 7 |
| Payload | 420 kg |
| Reach | 2997 mm |
| Repeatability | 0.150 mm |
| Weight | 2450 kg |

COMAU NJ-450-2.7
| Type | Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ-450-2.7 |
| Axes | 7 |
| Payload | 450 kg |
| Reach | 2703 mm |
| Repeatability | 0.150 mm |
| Weight | 2400 kg |

COMAU NJ-500-2.7
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ-500-2.7 |
| Axes | 7 |
| Payload | 500 kg |
| Reach | 2703 mm |
| Repeatability | 0.150 mm |
| Weight | 2400 kg |

COMAU NJ-650-2-7
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ-650-2-7 |
| Axes | 7 |
| Payload | 650 kg |
| Reach | 2703 mm |
| Repeatability | 0.150 mm |
| Weight | 2450 kg |

COMAU NJ4-110-2.2
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ4-110-2.2 |
| Axes | 6 |
| Payload | 110 kg |
| Reach | 2210 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 685 kg |

COMAU NJ4-170-2.5
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ4-170-2.5 |
| Axes | 7 |
| Payload | 170 kg |
| Reach | 2500 mm |
| Repeatability | 0.100 mm |
| Weight | 1100 kg |

COMAU NJ4-170-2.9
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ4-170-2.9 |
| Axes | 7 |
| Payload | 170 kg |
| Reach | 2918 mm |
| Repeatability | 0.100 mm |
| Weight | 1240 kg |

COMAU NJ4-175-2.2
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ4-175-2.2 |
| Axes | 7 |
| Payload | 175 kg |
| Reach | 2204 mm |
| Repeatability | 0.100 mm |
| Weight | 1080 kg |

COMAU NJ4-220-2.4
| Type | Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ4-220-2.4 |
| Axes | 7 |
| Payload | 220 kg |
| Reach | 2417 mm |
| Repeatability | 0.150 mm |
| Weight | 1260 kg |

COMAU NJ4-220-2.7
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ4-220-2.7 |
| Axes | 7 |
| Payload | 220 kg |
| Reach | 2738 mm |
| Repeatability | 0.150 mm |
| Weight | 1290 kg |

COMAU NJ4-220-3.0
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ4-220-3.0 |
| Axes | 7 |
| Payload | 220 kg |
| Reach | 3002 mm |
| Repeatability | 0.150 mm |
| Weight | 2005 kg |

COMAU NJ4-270-2.7
| Type | Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ4-270-2.7 |
| Axes | 7 |
| Payload | 270 kg |
| Reach | 2703 mm |
| Repeatability | 0.150 mm |
| Weight | 1975 kg |

COMAU NJ4-90-2.2
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NJ4-90-2.2 |
| Axes | 6 |
| Payload | 90 kg |
| Reach | 2210 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 685 kg |

COMAU NS-12-1-85
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NS-12-1-85 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1850 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 335 kg |

COMAU NS-16-1-65
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | NS-16-1-65 |
| Axes | 6 |
| Payload | 16 kg |
| Reach | 1650 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 335 kg |

COMAU Racer 3
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Racer 3 |
| Axes | 6 |
| Payload | 3 kg |
| Reach | 630 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 30 kg |

COMAU Racer-7-1-4
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Racer-7-1-4 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 1436 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 180 kg |

COMAU Racer-7-1.0
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Racer-7-1.0 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 999 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 173 kg |

COMAU Smart-NJ-40-2-5
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Smart-NJ-40-2-5 |
| Axes | 6 |
| Payload | 40 kg |
| Reach | 2503 mm |
| Repeatability | 0.060 mm |
| Weight | 655 kg |

COMAU Smart5-NJ-110-3-0
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Smart5-NJ-110-3-0 |
| Axes | 7 |
| Payload | 110 kg |
| Reach | 2980 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 1070 kg |

COMAU Smart5-NJ-130-2-0
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Smart5-NJ-130-2-0 |
| Axes | 6 |
| Payload | 130 kg |
| Reach | 2050 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 740 kg |

COMAU Smart5-NJ-130-2-6
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Smart5-NJ-130-2-6 |
| Axes | 7 |
| Payload | 130 kg |
| Reach | 2616 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 1050 kg |

COMAU Smart5-NJ-165-3-0
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Smart5-NJ-165-3-0 |
| Axes | 7 |
| Payload | 165 kg |
| Reach | 3000 mm |
| Repeatability | 0.090 mm |
| Weight | 1240 kg |

COMAU Smart5-NJ-220-2-7
| Type | Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Smart5-NJ-220-2-7 |
| Axes | 7 |
| Payload | 220 kg |
| Reach | 2701 mm |
| Repeatability | 0.080 mm |
| Weight | 1220 kg |

COMAU Smart5-NJ-290-3-0
| Type | Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Smart5-NJ-290-3-0 |
| Axes | 7 |
| Payload | 290 kg |
| Reach | 2997 mm |
| Repeatability | 0.150 mm |
| Weight | 2150 kg |

COMAU Smart5-NJ-370-2-7
| Type | Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Smart5-NJ-370-2-7 |
| Axes | 7 |
| Payload | 370 kg |
| Reach | 2703 mm |
| Repeatability | 0.150 mm |
| Weight | 2100 kg |

COMAU Smart5-NJ-40-2-5
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Smart5-NJ-40-2-5 |
| Axes | 6 |
| Payload | 40 kg |
| Reach | 2503 mm |
| Repeatability | 0.060 mm |
| Weight | 655 kg |

COMAU Smart5-NJ-60-2-2
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Comau |
| Model | Smart5-NJ-60-2-2 |
| Axes | 6 |
| Payload | 60 kg |
| Reach | 2258 mm |
| Repeatability | 0.060 mm |
| Weight | 645 kg |