ROZUM Components
3 components

ROZUM PULSE75
| Type | Cobot |
| Manufacturer | ROZUM |
| Model | PULSE75 |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 750 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 12.6 kg |

ROZUM PULSE90
| Type | Cobot |
| Manufacturer | ROZUM |
| Model | PULSE90 |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 900 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 13.6 kg |

ROZUM RC10
| Type | Cobot |
| Manufacturer | ROZUM |
| Model | RC10 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1300 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 38 kg |