AUCTECH Components
9 components

AUCTECH X10-1300
| Type | Cobot |
| Manufacturer | AUCTECH |
| Model | X10-1300 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1300 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 37.8 kg |

AUCTECH X12-1300
| Type | Cobot |
| Manufacturer | AUCTECH |
| Model | X12-1300 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1300 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 38 kg |

AUCTECH X16-2000
| Type | Cobot |
| Manufacturer | AUCTECH |
| Model | X16-2000 |
| Axes | 6 |
| Payload | 16 kg |
| Reach | 2000 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 60 kg |

AUCTECH X16-960
| Type | Cobot |
| Manufacturer | AUCTECH |
| Model | X16-960 |
| Axes | 6 |
| Payload | 16 kg |
| Reach | 960 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 37 kg |

AUCTECH X20-1400
| Type | Cobot |
| Manufacturer | AUCTECH |
| Model | X20-1400 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 66 kg |

AUCTECH X25-1800
| Type | Cobot |
| Manufacturer | AUCTECH |
| Model | X25-1800 |
| Axes | 6 |
| Payload | 25 kg |
| Reach | 1800 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 61.6 kg |

AUCTECH X30-1100
| Type | Cobot |
| Manufacturer | AUCTECH |
| Model | X30-1100 |
| Axes | 6 |
| Payload | 30 kg |
| Reach | 1100 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 64 kg |

AUCTECH X5-910
| Type | Cobot |
| Manufacturer | AUCTECH |
| Model | X5-910 |
| Axes | 6 |
| Payload | 5 kg |
| Reach | 917 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 26 kg |

AUCTECH X7-910
| Type | Cobot |
| Manufacturer | AUCTECH |
| Model | X7-910 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 910 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 22 kg |