
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER10-1100 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1142 mm |
| Repeatability | 0.025 mm |
| Weight | 78 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER10-1600 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1640 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 185 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER10-700 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 712 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 41 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER10-900 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 910 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 43 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER12-1400 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1391 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 90 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER12-2100 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 2051 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 165 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER12-900 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 944 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 75 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER12H-1600 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1604 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 169 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER15-1400 |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 1420 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 150 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER150-2700 |
| Axes | 6 |
| Payload | 150 kg |
| Reach | 2674 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 1110 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER150-3200 |
| Axes | 6 |
| Payload | 150 kg |
| Reach | 3192 mm |
| Repeatability | 0.2 mm |
| Weight | 1150 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER15H-1400 |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 1479 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 165 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER20-1100 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1100 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 145 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER20-1700 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1722 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 220 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER210-2700 |
| Axes | 6 |
| Payload | 210 kg |
| Reach | 2674 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 1110 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER210-2700 |
| Axes | 6 |
| Payload | 210 kg |
| Reach | 2674 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 1110 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER25-1600 |
| Axes | 6 |
| Payload | 25 kg |
| Reach | 1600 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 172 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER25-1800 |
| Axes | 6 |
| Payload | 25 kg |
| Reach | 1800 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 175 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER25-2300 |
| Axes | 6 |
| Payload | 25 kg |
| Reach | 2300 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 315 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER3-600 |
| Axes | 6 |
| Payload | 3 kg |
| Reach | 593 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 27 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER35-1900 |
| Axes | 6 |
| Payload | 35 kg |
| Reach | 1900 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 275 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER50-2700 |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2755 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 426 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER50B-2100 |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2146 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 550 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER6-1400 |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 1433 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 145 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER7-700 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 713 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 36 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER7-900 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 911 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 38 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER70-2100 |
| Axes | 6 |
| Payload | 70 kg |
| Reach | 2146 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 550 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER8-1300 |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1291 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 80 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER8-700H |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 712 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 80 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | ER8-900H |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 910 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 43 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | GR6100-3800 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 3750 mm |
| Repeatability | 0.5 mm |
| Weight | 920 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | GR6150-1500 |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 1503 mm |
| Repeatability | 0.15 mm |
| Weight | 245 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Efort |
| Model | GR6150-2900 |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 2900 mm |
| Repeatability | 0.250 mm |
| Weight | 640 kg |