Hans Components
23 components

HANS Control Box 2gen
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | Hans |
| Model | Control Box 2gen |

HANS Control Box 2gen stand
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | Hans |
| Model | Control Box 2gen stand |

HANS Control Box 3 gen
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | Hans |
| Model | Control Box 3 gen |

HANS Control Box(1KW2KW)
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | Hans |
| Model | Control Box(1KW2KW) |

HANS Control Box(3KW)
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | Hans |
| Model | Control Box(3KW) |

HANS E03
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E03 |
| Axes | 6 |
| Payload | 3 kg |
| Reach | 590 mm |
| Repeatability | 0.030 mm |
| Weight | 18 kg |

HANS E03
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E03 |
| Axes | 6 |
| Payload | 3 kg |
| Reach | 590 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 18 kg |

HANS E03-Pro
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E03-Pro |
| Axes | 6 |
| Payload | 3 kg |
| Reach | 590 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 18 kg |

HANS E05
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E05 |
| Axes | 6 |
| Payload | 5 kg |
| Reach | 800 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 25 kg |

HANS E05-Pro
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E05-Pro |
| Axes | 6 |
| Payload | 5 kg |
| Reach | 800 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 25 kg |

HANS E05L
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E05L |
| Axes | 6 |
| Payload | 3.5 kg |
| Reach | 950 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 26 kg |

HANS E05L-Pro
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E05L-Pro |
| Axes | 6 |
| Payload | 3.5 kg |
| Reach | 950 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 26 kg |

HANS E05L-Pro Vision
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E05L-Pro Vision |
| Axes | 6 |
| Payload | 3.5 kg |
| Reach | 950 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 26 kg |

HANS E10
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E10 |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1000 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 43 kg |

HANS E10-L
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E10-L |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1300 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 45 kg |

HANS E10-Pro
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E10-Pro |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1000 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 43 kg |

HANS E10L-Pro
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E10L-Pro |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1300 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 45 kg |

HANS E10L-Pro Vision
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | E10L-Pro Vision |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1300 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 45 kg |

HANS Mini Control Box
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | Hans |
| Model | Mini Control Box |

HANS S20
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | S20 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1700 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 64 kg |

HANS S25
| Type | Cobot |
| Manufacturer | Hans |
| Model | S25 |
| Axes | 6 |
| Payload | 25 kg |
| Reach | 1800 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 85 kg |

HANS Teach Pendant HMTP-L2000
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | Hans |
| Model | Teach Pendant HMTP-L2000 |

HANS Teach Pendant Shell
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | Hans |
| Model | Teach Pendant Shell |