
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BA006L |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 2036 mm |
| Repeatability | 0.08 mm |
| Weight | 160 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BA006N |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 1445 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 150 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BA013L-A |
| Axes | 6 |
| Payload | 13 kg |
| Reach | 2093 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 280 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BA013N-A |
| Axes | 6 |
| Payload | 13 kg |
| Reach | 1492 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 260 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BT200L |
| Axes | 6 |
| Payload | 200 kg |
| Reach | 3151 mm |
| Repeatability | 0.08 mm |
| Weight | 1100 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BTP210L-A |
| Axes | 6 |
| Payload | 210 kg |
| Reach | 3151 mm |
| Repeatability | 0.08 mm |
| Weight | 1030 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BU015N |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 1550 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 160 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BX100L |
| Axes | 6 |
| Payload | 100 kg |
| Reach | 2597 mm |
| Repeatability | 0.060 mm |
| Weight | 740 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BX100N |
| Axes | 6 |
| Payload | 100 kg |
| Reach | 2200 mm |
| Repeatability | 0.200 mm |
| Weight | 740 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BX100S |
| Axes | 6 |
| Payload | 100 kg |
| Reach | 1634 mm |
| Repeatability | 0.060 mm |
| Weight | 720 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BX130X |
| Axes | 6 |
| Payload | 130 kg |
| Reach | 2991 mm |
| Repeatability | 0.060 mm |
| Weight | 920 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BX165L |
| Axes | 6 |
| Payload | 165 kg |
| Reach | 2597 mm |
| Repeatability | 0.060 mm |
| Weight | 890 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BX165N |
| Axes | 6 |
| Payload | 165 Kg |
| Reach | 2325 mm |
| Repeatability | 0.200 mm |
| Weight | 875 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BX200L |
| Axes | 6 |
| Payload | 200 kg |
| Reach | 2597 mm |
| Repeatability | 0.200 mm |
| Weight | 930 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BX200X |
| Axes | 7 |
| Payload | 200 kg |
| Reach | 3412 mm |
| Repeatability | 0.07 mm |
| Weight | 1450 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BX300L |
| Axes | 7 |
| Payload | 300 kg |
| Reach | 2812 mm |
| Repeatability | 0.07 mm |
| Weight | 1460 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BXP110L |
| Axes | 6 |
| Payload | 110 kg |
| Reach | 2597 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 870 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BXP110S |
| Axes | 6 |
| Payload | 110 kg |
| Reach | 1634 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 700 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BXP135X |
| Axes | 6 |
| Payload | 135 kg |
| Reach | 2991 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 880 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | BXP210L |
| Axes | 6 |
| Payload | 210 kg |
| Reach | 2597 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 870 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | CX165L-BC01 |
| Axes | 6 |
| Payload | 165 kg |
| Reach | 2699 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 870 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | KF121 |
| Axes | 6 |
| Payload | 5 kg |
| Reach | 1240 mm |
| Repeatability | 0.2 mm |
| Weight | 140 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | KJ125 |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1299 mm |
| Repeatability | 0.15 mm |
| Weight | 190 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | KJ155 |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1545 mm |
| Repeatability | 0.15 mm |
| Weight | 195 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | KJ194-B |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 1940 mm |
| Repeatability | 0.5 mm |
| Weight | 530 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | KJ244J-B |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 2490 mm |
| Repeatability | 0.5 mm |
| Weight | 540 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | KJ264J-B001-FLOOR |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 2640 mm |
| Repeatability | 0.5 mm |
| Weight | 540 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | MC004N-B |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 505.8 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 25 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | MC004V-B |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 505.8 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 25 kg |

| Type | Flexible Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | MX350L-D |
| Axes | 7 |
| Payload | 350 kg |
| Reach | 3018 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 2800 kg |

| Type | Flexible Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | MX420L-D |
| Axes | 7 |
| Payload | 420 kg |
| Reach | 2778 mm |
| Repeatability | 0.5 mm |
| Weight | 2800 kg |

| Type | Flexible Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | MX500N-D |
| Axes | 7 |
| Payload | 500 kg |
| Reach | 2540 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 2750 kg |

| Type | Flexible Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | MX700N-D |
| Axes | 7 |
| Payload | 700 kg |
| Reach | 2540 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 2860 kg |

| Type | Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | MXP360L-A |
| Axes | 7 |
| Payload | 360 kg |
| Reach | 3234 mm |
| Repeatability | 0.08 mm |
| Weight | 1550 kg |

| Type | Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | MXP410X-A |
| Axes | 7 |
| Payload | 410 kg |
| Reach | 3763 mm |
| Repeatability | 0.12 mm |
| Weight | 2800 kg |

| Type | Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | MXP710L-A |
| Axes | 7 |
| Payload | 710 kg |
| Reach | 2930 mm |
| Repeatability | 0.08 mm |
| Weight | 2750 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RA005L-A |
| Axes | 6 |
| Payload | 5 kg |
| Reach | 903 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 37 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RA020N-A |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1725 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 230 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RS003N-A |
| Axes | 6 |
| Payload | 3 kg |
| Reach | 620 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 20 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RS007L-B |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 930 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 36 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RS007N-B |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 730 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 35 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RS013N-A |
| Axes | 6 |
| Payload | 13 kg |
| Reach | 1460 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 170 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RS015X-B |
| Axes | 6 |
| Payload | 15 kg |
| Reach | 3150 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 545 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RS020N-A |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1725 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 230 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RS020N-A001 v2 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1725 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 230 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RS025N-A |
| Axes | 6 |
| Payload | 25 kg |
| Reach | 1885 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 270 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RS030N-B |
| Axes | 6 |
| Payload | 30 kg |
| Reach | 2100 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 555 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RS050N-B |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2100 mm |
| Repeatability | 0.07 mm |
| Weight | 555 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | RS080N-B |
| Axes | 6 |
| Payload | 80 kg |
| Reach | 2100 mm |
| Repeatability | 0.06 mm |
| Weight | 555 kg |

| Type | Flexible Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Kawasaki |
| Model | ZX130L-B |
| Axes | 7 |
| Payload | 130 kg |
| Reach | 2951 mm |
| Repeatability | 0.3 mm |
| Weight | 1400 kg |