Turin Components
7 components

TURIN TKB2670
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Turin |
| Model | TKB2670 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1721 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 210 kg |

TURIN TR01-370B
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Turin |
| Model | TR01-370B |
| Axes | 6 |
| Payload | 1 kg |
| Reach | 370 mm |
| Repeatability | 0.01 mm |
| Weight | 15 kg |

TURIN TR06-720B
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Turin |
| Model | TR06-720B |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 720 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 40 kg |

TURIN TR07-910B
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Turin |
| Model | TR07-910B |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 910 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 50 kg |

TURIN TR07-960B/EC
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Turin |
| Model | TR07-960B/EC |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 960 mm |
| Repeatability | 0.04 mm |
| Weight | 49 kg |

TURIN TR50-2440B
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Turin |
| Model | TR50-2440B |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2448 mm |
| Repeatability | 0.08 mm |
| Weight | 650 kg |

TURIN TR60-2110B
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Turin |
| Model | TR60-2110B |
| Axes | 6 |
| Payload | 60 kg |
| Reach | 2119 mm |
| Repeatability | 0.08 mm |
| Weight | 600 kg |