
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | A-baseplate |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | AR1440 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1440 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 150 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | AR1730 |
| Axes | 6 |
| Payload | 25 kg |
| Reach | 1730 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 250 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | AR2010 |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 2010 mm |
| Repeatability | 0.080 mm |
| Weight | 260 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | AR3120 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 3120 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 560 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | AR700 |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 727 mm |
| Repeatability | 0.010 mm |
| Weight | 32 kg |
![Fixed object MOTOMAN CR700 Crane AC Drive [4002]](/_next/image/?url=https%3A%2F%2Fencycam.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F7C1303C1-0CDF-4E62-9615-4A6D85D34B09.png&w=1920&q=75)
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | CR700 Crane AC Drive [4002] |
![Fixed object MOTOMAN CR700 Crane AC Drive [4003]](/_next/image/?url=https%3A%2F%2Fencycam.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F88008A72-3206-4451-AB24-DD733A28E78B.png&w=1920&q=75)
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | CR700 Crane AC Drive [4003] |
![Fixed object MOTOMAN CR700 Crane AC Drive [4005]](/_next/image/?url=https%3A%2F%2Fencycam.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2FC78C8E49-2BED-420E-A49C-CCA4BFAB748D.png&w=1920&q=75)
| Type | Fixed object |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | CR700 Crane AC Drive [4005] |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GA50 |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2038 mm |
| Repeatability | 0.01 mm |
| Weight | 855 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GG250 |
| Axes | 6 |
| Payload | 250 kg |
| Reach | 2711 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 1640 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP110 |
| Axes | 6 |
| Payload | 110 kg |
| Reach | 2236 mm |
| Repeatability | 0.030 mm |
| Weight | 660 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP12 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1440 mm |
| Repeatability | 0.060 mm |
| Weight | 150 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP12-FGG |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1440 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 155 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP165R |
| Axes | 6 |
| Payload | 165 kg |
| Reach | 3140 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 1760 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP180 |
| Axes | 6 |
| Payload | 180 kg |
| Reach | 2702 mm |
| Repeatability | 0.200 mm |
| Weight | 1020 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP180-120 |
| Axes | 6 |
| Payload | 120 kg |
| Reach | 3058 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 1090 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP20 |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1802 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 250 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP200R |
| Axes | 6 |
| Payload | 200 kg |
| Reach | 3140 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 1830 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP2015-200T |
| Axes | 6 |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP20HL |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 3124 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 560 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP215 |
| Axes | 6 |
| Payload | 215 kg |
| Reach | 2912 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 1340 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP225 |
| Axes | 6 |
| Payload | 225 kg |
| Reach | 2702 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 1080 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP25 |
| Axes | 6 |
| Payload | 25 kg |
| Reach | 1730 mm |
| Repeatability | 0.060 mm |
| Weight | 250 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP25-12 |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 2010 mm |
| Repeatability | 0.030 mm |
| Weight | 260 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP25-FGG |
| Axes | 6 |
| Payload | 25 kg |
| Reach | 1730 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 265 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP250 |
| Axes | 6 |
| Payload | 250 kg |
| Reach | 2710 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 1345 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP280 |
| Axes | 6 |
| Payload | 280 kg |
| Reach | 2446 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 1300 kg |

| Type | Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP300R |
| Axes | 7 |
| Payload | 300 kg |
| Reach | 3220 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 1530 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP35L |
| Axes | 6 |
| Payload | 35 kg |
| Reach | 2538 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 600 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP4 |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 550 mm |
| Repeatability | 0.010 mm |
| Weight | 28 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP400 |
| Axes | 7 |
| Payload | 400 kg |
| Reach | 2942 mm |
| Repeatability | 0.100 mm |
| Weight | 2840 kg |

| Type | Heavy-Duty Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP400R |
| Axes | 7 |
| Payload | 400 kg |
| Reach | 3518 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 3560 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP50 |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2061 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 570 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP50-FGG |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2061 mm |
| Repeatability | 0.030 mm |
| Weight | 585 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP600 |
| Axes | 7 |
| Payload | 600 kg |
| Reach | 2942 mm |
| Repeatability | 0.100 mm |
| Weight | 3035 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP7 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 927 mm |
| Repeatability | 0.030 mm |
| Weight | 34 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP7-FGG |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 927 mm |
| Repeatability | 0.010 mm |
| Weight | 37 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP8 |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 727 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 32 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP8-FGG |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 727 mm |
| Repeatability | 0.010 mm |
| Weight | 35 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | GP88 |
| Axes | 6 |
| Payload | 88 kg |
| Reach | 2236 mm |
| Repeatability | 0.030 mm |
| Weight | 630 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | HC10DTFP |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1379 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 58 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | HC10DTP |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1200 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 58 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | HC10DTP-Classic |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1379 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 48 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | HC20DTP |
| Axes | 6 |
| Payload | 20 kg |
| Reach | 1700 mm |
| Repeatability | 0.050 mm |
| Weight | 140 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | HC30PL |
| Axes | 6 |
| Payload | 30 kg |
| Reach | 1700 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 140 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | HD10DT |
| Axes | 6 |
| Payload | 10 kg |
| Reach | 1379 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 58 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | HD7 |
| Axes | 6 |
| Payload | 7 kg |
| Reach | 927 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 47 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | HD8 |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 727 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 45 kg |

| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Motoman |
| Model | MC2000II |
| Axes | 6 |
| Payload | 50 kg |
| Reach | 2038 mm |
| Repeatability | 0.070 mm |
| Weight | 845 kg |