Epson Components
45 components

EPSON C12-A1401CBC
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C12-A1401CBC |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 63 kg |

EPSON C12-A1401S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C12-A1401S |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 63 kg |

EPSON C12-B1401C
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C12-B1401C |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 62 kg |

EPSON C12-B1401S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C12-B1401S |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 63 kg |

EPSON C12-C1401C
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C12-C1401C |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 63 kg |

EPSON C12-C1401P
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C12-C1401P |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 63 kg |

EPSON C12-C1401S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C12-C1401S |
| Axes | 6 |
| Payload | 12 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 63 kg |

EPSON C3-A601CT
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C3-A601CT |
| Axes | 6 |
| Payload | 3 kg |
| Reach | 600 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 27 kg |

EPSON C3-A601SR
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C3-A601SR |
| Axes | 6 |
| Payload | 3 kg |
| Reach | 600 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 27 kg |

EPSON C3-A601ST
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C3-A601ST |
| Axes | 6 |
| Payload | 3 kg |
| Reach | 600 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 27 kg |

EPSON C4-A601C
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C4-A601C |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 600 mm |
| Repeatability | 0.020 mm |
| Weight | 27 kg |

EPSON C4-A601CR
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C4-A601CR |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 600 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 27 kg |

EPSON C4-A601S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C4-A601S |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 900 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 27 kg |

EPSON C4-A601SR
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C4-A601SR |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 600 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 27 kg |

EPSON C4-A901C
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C4-A901C |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 900 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 29 kg |

EPSON C4-A901CR
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C4-A901CR |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 900 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 29 kg |

EPSON C4-A901S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C4-A901S |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 900 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 29 kg |

EPSON C4-A901SR
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C4-A901SR |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 900 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 29 kg |

EPSON C4-B601C
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C4-B601C |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 600 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 27 kg |

EPSON C4-B601S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C4-B601S |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 600 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 27 kg |

EPSON C4-B901C
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C4-B901C |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 900 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 30 kg |

EPSON C4-B901S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C4-B901S |
| Axes | 6 |
| Payload | 4 kg |
| Reach | 900 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 30 kg |

EPSON C8-A1401S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-A1401S |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 62 kg |

EPSON C8-A701S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-A701S |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 711 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 49 kg |

EPSON C8-A901S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-A901S |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 901 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 52 kg |

EPSON C8-B1401C
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-B1401C |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 62 kg |

EPSON C8-B1401P
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-B1401P |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 63 kg |

EPSON C8-B1401S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-B1401S |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 63 kg |

EPSON C8-B901C
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-B901C |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 901 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 53 kg |

EPSON C8-B901P
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-B901P |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 901 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 53 kg |

EPSON C8-B901S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-B901S |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 901 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 53 kg |

EPSON C8-C1401C
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-C1401C |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 62 kg |

EPSON C8-C1401P
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-C1401P |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 62 kg |

EPSON C8-C1401P
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-C1401P |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 62 kg |

EPSON C8-C1401S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-C1401S |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 62 kg |

EPSON C8-C1401S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-C1401S |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 62 kg |

EPSON C8-C901C
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-C901C |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 901 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 53 kg |

EPSON C8-C901P
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-C901P |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 901 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 52 kg |

EPSON C8-C901S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-C901S |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 901.1 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 53 kg |

EPSON C8-С1401C
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | C8-С1401C |
| Axes | 6 |
| Payload | 8 kg |
| Reach | 1400 mm |
| Repeatability | 0.05 mm |
| Weight | 63 kg |

EPSON PS3L-AS10
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | PS3L-AS10 |
| Axes | 6 |

EPSON PS5-AS00
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | PS5-AS00 |
| Axes | 6 |
| Payload | 5 kg |
| Reach | 791 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 45 kg |

EPSON S5-A701S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | S5-A701S |
| Axes | 6 |
| Payload | 2 kg |
| Reach | 786 mm |
| Repeatability | 0.02 mm |
| Weight | 36 kg |

EPSON S5-A901S
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | S5-A901S |
| Axes | 6 |
| Payload | 5 kg |
| Reach | 895 mm |
| Repeatability | 0.03 mm |
| Weight | 40 kg |

EPSON VT6L-901S RevA
| Type | Industrial Robot |
| Manufacturer | Epson |
| Model | VT6L-901S RevA |
| Axes | 6 |
| Payload | 6 kg |
| Reach | 920 mm |
| Repeatability | 0.1 mm |
| Weight | 40 kg |